Boudy pro pejsky

Psí boudy patří do základní výbavy pro psy, kteří tráví hodně času venku. Při výběru boudy pro psa dbejte na to, aby měl pes dostatek místa a cítil se v ní bezpečně. Aby bylo možné psí boudu používat i v zimě, měla by být izolována. Kromě toho naleznete v této kategorii i mnoho dalších produktů, které využijete při venkovním pohybu Vašeho čtyřnohého kamaráda.

Jaké by měly být velikosti psích bud?
Vždy je však nutné dodržet několik zásad:
Psí bouda nesmí být příliš malá ani příliš velká, s dostatečně velkými vstupními otvory, musí být suchá a na co mnozí zapomínají – snadno čistitelná. Pes do jednoho roku roste, proto je zapotřebí při stavbě nebo nákupu boudy brát v potaz jeho velikost v dospělosti.
Bouda nesmí být moc velká, aby se dala snadno vyhřát tělesným teplem, na druhou stranu se v ní pejsek musí bez problémů otočit. Vchod by měl být jen o málo vyšší, než je kohoutková výška zvířete a musí mít i odpovídající šířku. K boudě nerozlučně patří předsíňka – i ta v ní pomáhá udržovat teplo. Vhodný doplňkem je dřevěná podlážka před boudu, zejména pokud je umístěná v betonovém kotci. Vchod do boudy musí být tak velký, aby se pes snadno protáhl – nikoliv takový, aby pohodlně procházel (a kudy by mu odcházelo potřebné teplo).
Do zastřešeného kotce jsou nejvhodnější boudy s rovnou střechou, na níž psi rádi odpočívají, na zahradu dřevěný psí domeček s “člověčí” šikmou nebo sedlovou střechou s krytinou z kanadského šindele, plechu nebo lepenky.

                                                                                                             

                                                                                                             BOUDY PRO PEJSKY